Navigace sekcemi na AVÍZO.cz:
FAQ - časté otázky

Diplomové a bakalářské práce
Sublimační tisk
Velkoplošný tisk, řezaná reklama, polepy
Kopírování a digitální tisk, vazby, laminování

 

 

Diplomové a bakalářské práce

Jak k nám trefíte?
Na kole nebo autem
z centra po Sokolské ulici až před světelnou křižovatku s ulicí Muglinovskou. Po levé straně je zastávka MHD Sad B. Němcové, která souběžná se světle zelenou budovou, a to je naše nové sídlo, mj. označené světelným butonem nad vchodem.
Prostředky MHD pak záleží odkud jedete. Vaše cílová zastávka tramvají, autobusů je Sad Boženy Němcové v Ostravě, Přívoze, kde pěšky je to k nám max. 2 minuty.
Jedete-li směrem od Bohumína, na světelné křižovatce U Dlouhých odbočíte doleva na Sokolskou třídu a hned za zastávkou Sad B. Němcové nás najdete. Parkovat lze na ulici Myslbekova, která je hned za rohem světlozelené budovy.

Jaké práce vážete?
Vážeme diplomové, bakalářské, absolventské, disertační, habilitační, závěrečné, maturitní a jakékoliv jiné práce, jaké potřebujete. 

Nevím, jaký text má být na deskách?
Vyhledejte si na webu Vaší školy, jaké má požadavky na vazbu závěrečné práce.
Naši zaměstnanci Vám poradí, ale požadavky škol se mění a jste to Vy, kdo rozhodne, jaký text na deskách bude.

Jaké okraje pro vazbu?
Ve hřbetu se vazbou ztrácí cca 1 cm papíru. Není tedy nutné mít u hřbetu 4 cm okraj. Klidně postačí 3 cm. Nahoře, dole a vpravo
můžete nastavit 2–2,5 cm. Ale pravděpodobně máte i toto školou předepsáno.

Lze vázat na počkání?
Ano, při zadání potisku desek předem (min. 24 hod.) je vazba diplomové práce na počkání! Tato varianta je možná v případě, že chcete mít všechny listy diplomové práce pevně svázány a není nutná kapsa na přílohy popřípadě text na hřbetu. V případě nutnosti zhotovit kapsu na přílohy (volné listy, výkresy apod.) nelze svázat na počkání, ale do 24 hodin po předání vnitřních listů, máte-li deskyobjednány. Celková doba vazby tohoto druhu trvá maximálně 36 hodin od objednání.

Mohu si vybrat typ písma na desky?
Bohužel ne. Text na desky se razí pomocí kovových znaků. Jednotlivá písmena se razí znak po znaku za pomoci tlaku, tepla a metalické fólie. Každý knihař nabízí potisk desek ze sady písmen, kterou má k dispozici. Požadavky škol na konkrétní font a velikost písma jsou nesmyslné a jsou dány neznalostí problematiky. Nikdy se nestalo, že by škola práci nepřijala z důvodu ražby textu jiným fontem.

Lze vyměnit listy v již svázané práci?
Ano, v případě použití kanálkových desek je to možné dokonce na počkání. Desky lze na speciálním zařízení znovu rozevřít a listy vyměnit. U klasicky vázaných prací sešitých nití je nutná kompletní převazba.

Lze do svázané práce vložit přílohu?
Svázaná práce má podobu knihy ve formátu A4. Zkuste do knížky vložit dalších 10 listů… kniha se bude rozvírat, listy nebudou lícovat. Pokud se jedná o výkresy nebo jinou samostatnou součást, je možné přílohu do diplomky vložit do kapsy v rohu (na vnitřní části desek). Na rozsáhlejší přílohy je nutné vyrobit zvláštní desky s tkanicemi.

Je možné pouze objednat desky a přinést vnitřní strany ke svázání?
Ano, objednejte si desky předem, je to nejvýhodnější. Přijdete v termínu, který uvedete v objednávce, přinesete si vnitřní strany, počkáte max. 20 minut na svázání. Máte tak jistotu, že jsou Vaše desky připraveny včas a navíc k nám nemusíte chodit 2x. Ale můžete si u nás objednat i tisk a zkontrolovat vše před vazbou.

Vzhled potisku desek - VELKÁ nebo malá písmena?
Pokud je to možné, rádi Vám na desky realizujeme text dle Vašeho přání. Technologie horké ražby a montáž textu pomocí kovových štočků má ale svá omezení (počet znaků v sadě, délka řádku). Konečný vzhled je tedy plně na rozhodnutí knihaře, který se rozhodne zda příjmení zhotoví malými nebo VELKÝMI znaky. Vždy se však snaží, aby byl vzhled Vašich desek dokonalý.

Atypické číslování stran?
Atypické číslování stránek je problém. Aktivní správa obsahu dle oddílů a stylů odstavců není úplně jednoduchá. Proč tedy neuložit např. prvních 5 stran bez číslování. Další část textu číslujte jak potřebujete Udělejte číslování obsahu ručně a neztrácejte čas s nastavováním oddílů. Vytiskněte jednotlivé části do PDF a pospojujte v PDF. Udělejte dokument bez číslování o doplňte číslování v PDF.

Proč převádět dokumenty do PDF?
Pokud to jde, vytvořte PDF. Tento formát zajistí, že nedojte k přeformátování tisku před tiskem. Pokud máte Adobe acrobat profesional, můžete vytvářet z libovolných aplikací PDF soubory. Může samozřejmě zkusit i jiný software, ale kvalita výstupů z těchto programů nebývá ideální.

Je vhodné rozdělovat soubory na více částí?
Rozdělte Vaše PDF na černobílou část a na barevnou část. Ušetříte tak mnoho času a peněz při tisku. Jednoduše pustíme černobílá data na ČB tiskárnu a barevnou část na jiný stroj. Zrychlení práce je také Vaší úsporou.

Text se Vám před tiskem přeformátuje?
Word řídí nastavení stránky dle připojené tiskárny (tedy nastavené jako výchozí). Protože každá tiskárna má jiný komunikační jazyk může dojít k přeformátování textu. Před započetím práce si nastavte příslušnou tiskárnu nebo
používejte pevné zakončení stránek, omezíte tím nechtěný posun textu.

Vložení tabulky, obrázku?
Vkládejte tabulky, obrázky v takové kvalitě, aby byly použitelné. U tabulek používejte jednodušší formáty, nepoužívejte svítivé barvičky (stejně nebudou zřetelné). Obrázky vkládejte kvalitní - nestažené z www stránek. Obrázky umisťované na internetu mají rozlišení 72dpi a jsou určeny pro prohlížení na obrazovce. Pro tisk jsou naprosto nevyhovující.

Mohu práci reklamovat?
Samozřejmě máte plné právo svou práci reklamovat v případě nespokojenosti s kvalitou provedené práce. Reklamace podléhá pravidlům obchodního zákoníku.

Je možná platba kartou?
Bohužel, platba za závěrečné práce probíhá pouze v hotovosti.


 

 

Sublimační tisk

Můžete potisknout můj donesený hrnek?
Tzv. sublimační technologií, kterou aplikujeme, lze potisknout pouze předměty, které jsou opatřeny speciálním  zátěrem určeným pro sublimační potisk. Proto nelze potisknout touto technologií standardní keramické nebo jiné vlastní hrnky. K potisku se ale využívá sítotisk, který má jistá omezení a není finančně výhodný pro zhotovení jednoho nebo několika málo kusů.

Můžete natisknout také fotografii?
Ano metoda sublimačního tisku umožňuje natisknout fotografii, podle její kvality ve vysokém standardu.

Mohu si objednat i jeden kus?
Ano tato technologie je právě velmi vhodná pro výrobu od 1 ks a nízkých počtů ks, jde o individuální výrobu. Ve větším počtu ji lze sice také využít, nevýhodnější je právě pro jednotlivé zakázky.

Co může být sublimací potištěno, jak je to s dodržením hygienických předpisů?
Potisk může být aplikován na širokou škálu předmětů upravených k sublimačnímu potisku. Jejich přehled je součástí prezentace na našich webových stránkách v sekci reklamní centrum. Naše firma vlastní certifikáty o zdravotní nezávadnosti tisku, což zejména u hrnků, kde může dojít k přímému kontaktu s tekutinou nebo potravinou, lze považovat za důležité.

Mohou se mýt hrníčky v myčce, jaká je trvanlivost potisku jiných věcí?
Potištěné hrníčky a ostatní keramiku nedoporučujeme mýt v myčce. Snadno se však myjí ručně. Při dodržení pokynů, u textilu dodržení pracích teplot, je trvanlivost potisku v řádu let.

Mohu objednat potisk přes e-mail?
Ano, stačí zaslat upřesnění předmětu a fotografii nebo text, kterým má být potištěn. Můžete si také vybrat z našich motivů. Pro potisk hrníčků je pro Váš komfort na našich webových stránkách připraven návod s možností výběru všech náležitostí.

Velkoplošný tisk, řezaná reklama, polepy

V jakém rozlišení je potřeba zaslat fotografie?
Pokud je to možné, pak 300 dpi do dané velikosti. Záleží na druhu realizace a v té souvislosti například na pohledové vzdálenosti. Doporučujeme se podívat na odkaz, který vysvětluje závislost na kvalitě fotoaparátu, velikost v pixelech ve vztahu k požadovanému výslednému rozměru. Případně konzultujte s námi běžnou telefonickou nebo mailovou cestou.   

Jaká je trvanlivost a světlostálost tisků?
Standardní záruka na trvanlivost tisku je až 2 roky, pokud se aplikuje také uv laminace, pak se odolnost vůči uv záření zvyšuje až na 5 let. Samozřejmě záleží také na umístění polepů, tisků, zda jsou vystaveny přímému slunci, povětrnosti, otěru atd.

Jakou velikost aplikace si mohu nechat vytisknout?
Velikost v tisku je v podstatě neomezena /možno sestavit z jednotlivých dílů/ pokud upřednostňujete tisky v jednom kuse pak je u nás tisk možný v šíři 155cm, délky 25m

Liší se cena tisku 1 barvy od tisku několika barev, nebo fotografie?
Cena není rozdílná, mohlo být jen o výjimky, které by bylo dobré nejdříve zaslat ukázkou.

Na co lze nalepit samolepku?
Samolepící fólie je určena pro polep hladkých, čistých a neporézních ploch.

Jak mám připravit auto k polepu?
Vozidlo je nejlépe umýt v myčce bez programu voskování. Službu za Vás zajistíme, ale za poplatek.  - Fólii nelze aplikovat na navoskovaný povrch, nedošlo by k patřičnému přilnutí, polep by nedržel. Zvláštní problémy vyvolává předchozí aplikace teflonových nebo silikonových přípravků. Upozorněte na to ve svém zájmu a pro zabránění nepříjemnostem, zbytečné práci. V těchto případech musíme celé auto řádně odmastit.

Jak dlouho by se nemělo s čerstvě polepeným autem na myčku?
Doporučujeme vozidlo nemýt 3 dny od aplikace polepu. Důvody Vám vysvětlíme.

Jak dlouho trvá polepení osobního vozidla?
Doba je závislá na rozsáhlosti a složitosti polepu. Pokud se jedná o jednoduchou grafiku (logo, kontakty atd.) je to otázkou minut nebo hodiny, lze se objednat předem, polep celého vozu je náročnější, polep je realizován  za 1 – 2 dny, v případě nutností demontáže dílů pak musíme s Vámi termín dohodnout.

Lze potisknout můj vlastní matriál?
Jistě, ale nevidíme to rádi. Záleží na druhu materiálu, u každého nestandardního materiálu netušíme, jaké jsou jeho vlastnosti, riskujeme poškození zařízení, doporučujeme zkoušku tisku, u tisku pak nemůžeme dost dobře poskytnout záruku.

Za jak dlouho potisknete 10 ks plakátů A2?

Plakáty jsme schopni dodat plánovaně za cca 3 hodiny, ale běžně 2 pracovních dnů od obdržení kvalitních tiskových dat a závazné objednávky.

Při jaké teplotě se lepí samolepky, třeba i na auta nebo jiné dopravní prostředky?
Doporučená aplikační teplota je min. 10 st. Celsia. Kolikrát lepíme i při nižších teplotách, ale poskytnout záruku v těchto případech nelze.

Montujete bannery, reklamní plochy, informační systémy?
Ano, samozřejmě, včetně zajištění kotvícího materiálu, pronájmu plošiny a jiných montážních ploch.

Provádíte montáže a polepy také v noci nebo o víkendu?
Pochopitelně se snažíme vyhovět zákazníkům, vše závisí na dohodě.

Tisknete i zlatou, stříbrnou, nebo bílou barvou?
Metalické barvy, tedy zlatou, stříbrnou, ale i bílou barvu tiskneme jinou technologií, velkoplošným tiskem ne. Tyto barvy aplikujeme častěji řezanou technologií, zejména z finančních důvodů.

Děláte také reklamy na autoplachty?
Ano, jde nejčastěji o polepy tiskem nebo řezáním, ale i přímým tiskem na plachty.

Provádíte také malby reklamy přímo na fasádu?
Ano, ale zvažte výhodnost, poradíme Vám.

Vyrábíte také vlajky s potiskem?
Vlajky vyrábíme sublimační technologií s následným zpracováním /šití, opatření karabinami, tunýlkem, šňůrami, očky…/.

Dá se aplikovat nějaká reklama přímo na podlahu, chodník, omítku?
Na všechny jmenované povrchy lze aplikovat samolepící fólii, která po zahřátí přilne pevně také ke strukturovanému povrchu. Trvanlivost této reklamy je krátkodobá – 3 měsíce. Tzv. bezpečnostní zóny apod. lze ovšem také zajistit, jejich trvanlivost je podstatně delší, práce je relativně dražší.

Jak nejmenší písmo lze řezat z fólie?
Minimální velikost písma je 6mm.

Jaká výška písma je řezatelná z jednoho kusu?
U nás 110cm, ve skutečnosti je jen málo příkladů, kde nelze písmo nebo číslice (jako i obrázek) složit, a to přesně, z více dílů nebo vyřešit jiným způsobem, než řezanou reklamou.

Jak velké pvc tabule lze vyrobit z jednoho kusu?
Standardní formát pvc tabulí je 300x200cm, pokud je zapotřebí větších ploch, pvc nahradíme bannerem s potiskem, polykarbonátem, debondem

Potisknete mi vlastní oděvy?
Ano, potiskneme také Vaše vlastní donesené oděvní součásti, před potiskem samotným je nutná konzultace pro zvolení vhodné technologie potisku. Někdy lze řešit nášivkou, případně jinými způsoby.

Provádíte také polepy sluneční fólií?
Naši pracovníci mají certifikát k aplikaci této speciální fólie, umí ji tedy nalepit. Práci je však třeba předem naplánovat, informujte se.

Vyrábíte také světelné reklamy?
Světelné butony plošné, krabicové, i jednotlivá světelná písmena, nebo plastické nápisy s následným nasvícením jsou standardními našimi produkty.

Vyrobíte nový polep také na mou vlastní světelnou reklamu?
Samozřejmě, vyrábíme také polepy na již vyhotovené světelné butony, odstranění stávajícího polepu je nutné předem konzultovat (musí být proveden polep fólií, ne nástřik barvou).

Zapojujete světelnou reklamu?
Světelnou reklamu nejen vyrobíme, dovezeme, připevníme, ale i zapojíme a zajistíme elektrorevizi.

Pro výrobu světelné reklamy používáte LED diody nebo zářivky?
Ve většině případů používáme LED diody, pokud si zákazník přeje, můžeme použít také zářivky. Z ekonomických důvodů však doporučujeme požití LED.

Lze dotisknout něco na již vyhotovený banner s očky?
Na banner opatřený očky již nelze nic dotisknout. Pokud se jedná o textovou záležitost, nebo jednoduchou grafiku, je možné původní provedení dolepit nebo přelepit.

Mohou mít samolepky kulaté rohy?
Ano, samolepky lze ořezat pomocí plotru s optickým čidlem do jednoduchých tvarů, včetně zakulacených rohů.

Co je to Mesh?
Mesh je v podstatě perforovaný banner. Tento materiál je často používaný pro tisk velkých ploch, které je zapotřebí odlehčit /má podstatně nižší hmotnost než standardní banner/, u ploch, které se instalují přes okna /mesh částečně propouští denní světlo/ a u ploch, které nemají pevný podklad /dochází k podstatně menším odporu větru/.

Mohu si vytisknout i jednu samolepku, plakát?
Proč bychom Vám nevytiskli i 1 ks?

Potřebuji levné výměnné plakáty do prosvětlovací vitríny
Můžeme Vám nabídnout ekonomickou verzi city lightu – tzv. whiteback - jedná se o papír, který má speciální povrchovou úpravu pro tisk fotografickou kvalitou, je velmi vhodný právě pro tyto účely.

Mohu si nažehlovací fólii nažehlit sám?
Nažehlovací fólii, flex, nebo flock výřezy nedoporučujeme nažehlovat svépomocí, i když je to možné (bez záruky úspěšnosti) -  k aplikaci je zapotřebí dodržet patřičnou teplotu a tlak. Pokud není obojí dodrženo, může dojít k odloupnutí grafiky.

Lepíte také billboardy?
Ano, billboardy také polepujeme, případně připevňujeme na tyto plochy bannery s potiskem.

Dají se polepit také zaoblené předměty?
Na zaoblené plochy je zapotřebí použít speciální litou fólii, nutná je konzultace, náhled na předmět samotný.

Polepíte také kuchyňskou linku, nebo dveře?
Ano, dají se polepit také tyto plochy. Ať již barevnou nebo strukturovanou fólií, případně účelově zvoleným designovým provedením. Lze tak dosáhnout překvapivých efektů.

Máte fólii na sklo, přes kterou není vidět?
Na sklo můžeme aplikovat sluneční fólii s X % ztmavením nebo také speciální dopravní fólii, kterou je možno opatřit potiskem, případně UV laminací. Aplikuje se pak většinou na zadní skla dopravních prostředků. Perforace ve fólii umožňuje výhled z vozidla, fólie je certifikovaná, její aplikace je povolena dopravním inspektorátem.

Lze polepit plech?
Plech je nutné před samotnou aplikací pečlivě odmastit, pokud není poškozen rzí, lze aplikovat samolepící fólie, pozor ovšem na případně předem natřené plechy, kdy netušíme, jaká je přilnavost a životnost původního podkladu.

Polepujete také výstavní systémy?
Rádi Vám zajistíme kompletní výstavní systém, reklamní polep provedeme také na Váš vlastní.

Tisknete také tapety do interiéru?
Velkoformátové tapety jsou nyní módní záležitostí, vytiskneme je z Vašeho vlastního motivu.

Dodáváte také přenosné reklamní systémy?
V nabídce máme také tyto reklamní systémy, nejoblíbenějším z nich je Roll-up - roletka, kterou lze opatřit reklamním sdělením v ploše 85x200cm, nebo 100cm x 200cm. Výhodou tohoto systému je jednoduchá manipulace, jednoduchá výměna reklamní plochy. Roletka je opatřena praktickou přepravní brašnou.

Provádíte také demontáž polepů, které jste neaplikovali vy?
Ano, ale neradi :-)))....... nebojte se, samozřejmě, proč bychom se bránili jakékoliv práci pro Vás?

Mohu mít odnímatelnou reklamu na vozidle?
Pokud potřebujete mít reklamu na vozidle jen v určitou chvíli, můžeme polep umístit na magnetickou fólii, ta umožňuje jednoduché sejmutí z vozidla, a v případě potřeby zase opětovné umístění zpět na vozidlo.

Aplikujete také polepy, bannery, které se netiskly u Vás?
Cizí, neznámé materiály, od nichž nemáme tzv. bezpečnostní listy a neznáme jejich vlastnosti jsou vždy rizikem pro toho, kdo realizuje na nich cokoliv. Zakázky posuzujeme individuálně, ne vše, bohužel, je vhodné, zvláště ne nejlevnější materiály, o nichž lze pochybvat jen po stránce životnosti.

Děláte také reklamu na autobusy, tramvaje a jiné dopravní prostředky?
Však se dobře podívejte na odkaz na toto téma. Zajistíme Vám reklamu také v jiných městech, také v Praze, Paříži nebo v Las Vegas......


Kopírování a digitální tisk, vazby, laminování

Natisknete nebo okopírujete mi cokoliv na můj vlastní materiál?
Používat cizí a neznámé materiály bez garance jejich vlastností je vždy rizikem. Ano, chceme Vám to umožnit, zvláště když jde o materiály, které nemáme běžně skladem nebo nejsme schopni časově reálně zajistit. Ovšem je vždy na posouzení pracovníka, který práci provede, aby eliminoval rizika poškození stroje a zničení Vašeho materiálu.

Vyplatí se mi použití vlastního materiálu?
Z cenového hlediska pravděpodobně ne. Nemáme žádné významné marže na námi nakupovaný materiál a dá se říci, že nakupujeme levněji ve větším množství. Zvažte také čas strávený sháněním takového materiálu. Nebude lepší se třeba mailem nebo telefonicky předem dohodnout s některým z našich pracovníků, aby pro Vás byl materiál připravený?

Proč uvádíte často ceny bez DPH a tu pak dodatečně k ceně?
Cena je cenou a daň je daní. Chceme se předně vyhnout podezření z tzv. klamavé reklamy, proto uvádíme každou položku celkové úhrady zvlášť. Předem také nikdy nevíme, když se dotazujte, zda jste nebo nejste plátci DPH nebo zda neuplatníte pozdější daňový doklad u plátce DPH. K výsledku lze dojít jednoduchým součtem, případně v dotazu vyzvěte pracovníka firmy k uvedení ceny včetně DPH.

Jak je to s druhy vazeb na diplomové práce?
Vážeme do standardních a již dlouho zavedených druhů vazeb. Obvyklý formát je A4. Setkáte se s pojmy kanálková vazba (jsou to desky, jejich hlavní výhodou je možnost sevření bloku papíru do speciální ocelové lišty. Je výhodou pro rychlost zpracování, je zde možnost snadné výměny listů), vedle toho standardní lepená vazba (obvykle používaná tam, kde se vlepují speciální kapsy na přílohy nebo je nutný potisk hřbetu, vazbu je vodné nechat zaschnout v knihařském lisu). Barevnost desek můžete volit (černá, tmavé modrá, tmavě červená, zelená). Jejich potisk je obvykle ve zlaté nebo stříbrné barvě. Je potřebné předem znát rozsah celé práce (počet listů) pro stanovení výšky hřbetu, a pak, jaké budou přílohy, jakého typu a kolik. Dobře Vás navede náš Objednávkový formulář. Při objednání potisku desek předem Vám svážeme výslednou práci na počkání, pokud obsahuje dílo i přílohy výkresové ap., je lépe zadat individuálně s patřičným předstihem (týden – tři dny), aby byla kapsa na přílohy vyhotovena podle výšky kompletu příloh a jejich skládání. Pokud jde o kapsy na CD/DVD, ty Vám nalepíme opět na počkání.

Jaké děláte druhy vazeb?
Poměrně vyčerpávající odpověď dostanete v jiném odkazu. Nejčastěji jde o kroužkovou vazbu s pomocí plastových různobarevných polotovarů nebo vazbu do kovového kroužku kopírovaných nebo tištěných materiálů v malých nákladech. Jde o oblíbenou vazbu s možností přidání transparentní a třeba i barevné fólie, kartonu pro zpevnění. Naše profesionální knihařky zvládnou ale i složitější vazby, klasické knihařské, vážeme také individuální díla, třeba kroniky, časté jsou vazby periodik nebo sbírek zákonů apod. To jsou pak pevné vazby, šité nití a zavěšené do tzv. tvrdých desek (s potiskem nebo polepem).

Co je vhodné laminovat?
To je na Vašem uvážení. Nejčastěji se laminují do tzv. kapsového lamina různé průkazy nebo dokumenty, které se tak ochrání od mechanického poškození, ale lamino je odolné nejen vodě, dokonce i mastnotám. Kapsové lamino zpevní například titulní stranu nějakého souboru tiskovin, tvoří jakousi obálku. Větší formáty se pak laminují jako ochrana proti UV záření, pro zachování barevné stálosti. 

V jakých formátech kopírujete a tisknete?
Běžné tiskové formáty pro barevné i černobílé kopírování a tisk jsou uvedeny v odkazech prezentace těchto způsobů. To, pokud jde o běžnou archovou produkci (pro zjednodušení nejčastěji odkazujeme na maximální formát 305x457 mm). Mnohdy je zadána kalkulace na výsledný formát A4, ale zadavatel nebere v úvahu, že má na předloze vytvořeny tzv. spadávky (kresba, písmo je až do samého okraje papíru po ořezu), a je tedy potřebné použít pro vlastní kopírování nebo tisk formát s přídavkem, někdy se používá znamének + nebo ++. Velmi se přimlouváme za důkladný popis zakázky, pokud chcete znát cenu předem.
Jiné, větší formáty, zajišťujeme v malých nákladech na vlastních tiskových plotrech (do šíře160 cm) nebo v rámci kooperačních vztahů s jinými dodavateli.

Je lepší mít papírovou předlohu nebo přinést zdrojové obrázky a text na flešce?
S každou reprodukcí se vždy nějak snižuje kvalita obrazu. Lepší jsou vždy původní data. Ovšem, vždy dejte pozor na tzv. rozlišení obrázků. Mnohdy si lidé myslí, že to, co se jim doma jeví na monitoru čitelné, to se dá i vytisknout. Není to pravdou. Je rozdíl mezi vyzařováním barvy na monitoru a zobrazováním barvy na tiskovině. Rozlišení předlohy na tisk často nepostačuje (viz jiný odkaz vysvětlující závislost na kvalitě obrazu)

Je kvalita digitálního tisku srovnatelná s kvalitou ofsetového tisku?
Bezesporu, mnozí laici i pracovníci v oboru vůbec nerozeznají rozdíl.

NAHORU


tecka
Napište nám| O nás | Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 × 768