Navigace sekcemi na AVÍZO.cz:
Knižní e-shop - Beletrie

Při nákupu nad 1000 Kč neúčtujeme poštovné ani balné
Čtenáři ze Slovenska si mohou naše knihy objednat na www.sirion.sk

INKOGNITO

INKOGNITO
Autor: Oldřich Šuleř

Novela Inkognito vychází již podruhé, v našem vydavatelství jako vydání první. To původní nákladem Profilu z roku 1967 bylo již dávno rozebráno. Z původní záložky si dovolujeme přenést tato autorova slova: „Napsal jsem novelu Inkognito na některé motivy z Bezručova života. Ovšem úmyslně nepadne zde jméno Bezruč, nepadne ani jméno Vašek a s výjimkou přezdívky Labutinka vůbec žádný autentický údaj o osobách. Pod strohý název by nejspíše slušel podtitul: Staromódní historie o třech láskách poštovního úředníka Vladimíra. [...] Napsal jsem novelu, která chce vyprávět, jak člověk vyrůstá za jistých okolností ze sebe a nad sebe. Ty okolnosti bývají různé, rozhodně k nim však patří oblast milostného citu. Zdá se mi dokonce, že láska, ať již opětovaná či zklamaná, formuje v člověkovi básníka někdy víc než vlivy sociální, hospodářské, politické, i když zejména u děl na sociální notu právě z těchto hledisek dodatečně vznik díla vysvětlujeme. [...] Moje novela je ovšem příliš útlá, než aby mohla být ztotožněna s úplným pohledem na jeden lidský život. Nechce vyprávět víc než příběh člověka nešťastného v lásce a nešťastného ze skutečnosti, ve které žije. Umění vytváří svůj svět, ať už roste z autorovy fantazie nebo se opírá o motivy skutečnosti, a svou vlastní formou jeho atmosféru sděluje těm, kdož mu chtějí porozumět.“ Autor provedl jen několik málo jazykových revizí, opatřena novými ilustracemi vychází nejen k poctě literárně ztvárněného autora Slezských písní a také spisovatele Oldřicha Šuleře, ale protože příběhy, které píše láska, budou po všechny časy silně zasahovat životy nás všech, alespoň doufáme, nastavovat nám zrcadlo, a tudíž i k poctě čtenářům, kterým nejde jen o to ptát se, zda Vašek a Bezruč jsou dvě jména pro tutéž osobu. Zde má prostor jiná záhada, záhada lidského srdce. Kniha vychází s přispěním města Opavy.

98 stran | Vazba: brožovaná (130x200 mm) | Formát: A6 |

Cena: 159 Kč


Ostravsky slovnik

Ostravsky slovnik
Autor: Dalibor Záruba

Nové vydání populárního slovníku!!! Za malo chechtaku, kupa rozumu a srandy ku temu!

64 stran | Vazba: brožovaná | Formát: jiný ... (130 x 200) |

Cena: 129 Kč


Ostravské příchody

Ostravské příchody
Autoři: Eds. Radovan Lipus, Marina Feltlová

Tato „reportážní“ kniha je výběrem více než osmdesáti svědectví, koncentrovaných v tematických kapitolách jako např. Ostraváci o Ostravě, Příchody z politických důvodů, Příchody z Evropy i ze světa, Příchody za láskou a rodinou, Příchody na umístěnku aj. Publikace není jen vyprávěním pamětníků předválečné a socialistické éry Ostravy, ale také jejich potomků. Kniha se tak stává průřezem sociálně-kulturního složení Ostravy v průběhu několika generací, v níž se promítá i osobní a citový vztah k industriální metropoli severní Moravy a Slezska. Součástí publikace je rovněž CD s vybranými příspěvky.
„Kniha Ostravské příchody je završením projektu, který probíhal od roku 2009 a jehož duchovním otcem je divadelní a televizní režisér Radovan Lipus. Na počátku stála otázka: kdo jsou dnešní Ostravané, odkud přišli a proč si zvolili právě Ostravu za svůj domov?
Začali jsme sbírat výpovědi pamětníků, zjišťovat, kdy, odkud a z jakých důvodů se do Ostravy přistěhovali, jak se jim v tomto městě tehdy žilo a jak se jim tu žije dnes. Jaký vztah si k Ostravě vytvořili a zda se jim stala skutečným domovem,“ říká o knize editorka Marina Feltlová.
Publikace vyšla za finanční podpory statutárního města Ostravy, MO Moravské Ostravy a Přívozu a Nadace Landek.

288 stran | Vazba: vázaná (s přebalem) | Formát: A5 (+ CD) |

Cena: 219 Kč


Jan Rokyta

Jan Rokyta - S pěsničkú na světa kraj (Besedování o všem možném)
Autor: Milan Švihálek

Publikace zachycující rozhovor s Janem Rokytou, významným folkloristou, hudebním redaktorem a hudebníkem, jehož hudební pořady nejsou neznámé milovníkům lidové hudby. Právě sepjetí jeho života s hudbou tato knížka (autorem je novinář, dramaturg a scénárista Milan Švihálek) zprostředkovává čtenářům. Součástí publikace je fotografická příloha.

160 stran | Vazba: vázaná (s přebalem) | Formát: jiný ... (145x205) |

Cena: 219 Kčtecka
Napište nám| O nás | Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 × 768